Grupa dokonuje wyceny zapasów według ceny nabycia lub kosztu wytworzenia nie wyższych niż cena sprzedaży pomniejszona o koszty dokończenia produkcji i doprowadzenia sprzedaży do skutku.
Ewentualna różnica wartości dotycząca wytworzonych wyrobów, stanowi odpis aktualizujący i jest ujmowana w koszcie wytworzenia sprzedanych produktów.
Koszt wytworzenia zapasu wyrobów gotowych, półfabrykatów i produkcji w toku obejmuje koszty bezpośrednio związane z produkcją produktu oraz odpowiednio przypisane zmienne i stałe koszty pośrednie produkcji. Stałe pośrednie koszty produkcji przypisuje się przyjmując normalny poziom wykorzystania zdolności produkcyjnych.
Wyceny bilansowej rozchodu składnika zapasów dokonuje się według średniej ważonej ceny nabycia oraz średnioważonego rzeczywistego kosztu wytworzenia.
Jako zapasy Grupa klasyfikuje również awaryjne części zamienne, które nie spełniają kryteriów ujmowania jako rzeczowe aktywa trwałe zgodnie z MSR 16 par. 7 oraz zgodnie z zasadami kapitalizacji istotnych części składowych przyjętych w zasadach rachunkowości Jednostki Dominującej, w których określono wartościowy próg na poziomie co najmniej 300 tys. PLN, dla których to części zamiennych przeprowadza się analizę pod kątem spełnienia kryteriów kapitalizacji z MSR 16. W związku z powyższym, jako zapas ujmowane są w szczególności awaryjne części zamienne, których wartość jest nieistotna bądź nie podlegają one wymianom w regularnych odstępach czasu, lub które, po ich zamontowaniu, w związku z awarią części zamiennej w składniku rzeczowych aktywów trwałych, nie przyczynią się do uzyskania większych korzyści ekonomicznych z dalszego użytkowania tego składnika, od tych które były założone w momencie początkowego ujęcia składnika i oddania do użytkowania. Koszty takich awaryjnych części zamiennych, jako koszty bieżącego utrzymania aktywów, ujmowane są w wyniku w momencie ich zużycia.